Mann vs. Machine

Pod názvem Mann vs. Machine se skrývá zcela nový kooperativní mód proč šest hráčů, kteří se mohou ujmout role jakékoliv herní třídy, aby se následně bránili hordám robotických protivníků, zpracovaných jako kopie všech hratelných tříd. Nejsou to však ledajaké kopie, mají totiž i rozdílné vlastnosti. Steel Gauntlet, kopie Heavyho, se ohání ocelovými boxerkami, Demoknight, zpracovaný podle Demomana, vládne mečem a štítem, Bowman je v podstatě robotický sniper s lukem Huntsman, Minor League Scout vás zkusí omráčit baseballkou a míčkem, Quick Fix Medic zase dokáže kolegy rychle léčit, ale naštěstí není schopen ubercharge, Heavyweight Champion, tedy značně obrněný Heavy, je schopen znatelně prorazit kdejakou obranu, Uber Medic už ubercharge dokáže, a to ve značné míře, a nakonec Sydney Sniper používající pušku Sydney Sleeper. Nechybí ani obyčejné kopie Soldierů, Spyů, Demomanů, Heavy, Sniperů nebo Pyrů. Později byl také přidán robotický Engineer schopný stavět Sentry i teleporty.

Problémem však nemusí být jen samotní nepřátelé, ale i jejich bomby. Pokud nesestřelíte nositele bomby včas, bude se postupně upgradovat, což může mít vážné následky. Pokud se tedy vykašlete na nějaké střílení nositelů bomby, v první fázi obdrží všichni roboti po výbuchu dávku obranného buffu na způsob mini-kritických zásahů. Druhá fáze umožní regeneraci robotího zdraví, a třetí fáze dopřeje nepříteli plnohodnotné kritické zásahy, a to po celou dobu. Nemluvě o tom, že až roboti donesou bombu na určené místo, prohráváte. Ani bomby však nemusí způsobit největší potíže. Na řadu mohou přijít i obří, tzv. Giant roboti, zejména Rapid Fire Soldier, jehož raketomet střílí rakety doslova jako kulomet. Deflector Heavy zase dokáže sestřelit hráčovy granáty a rakety, a pak je tu Super Scout, jenž se pohybuje extrémně rychle.

screenshot001-nahled screenshot002-nahled

Sranda není ani se Sentry Bustery, což jsou velké bomby na nohou, které detekují jakoukoliv nebezpečnou sentry, naběhnou k ní a následně vybuchnou. Naštěstí chvíli trvá, než bomba exploduje, takže rychle reagující Engineer může včas odklidit sebe i Sentry mimo dosah. Menší extrém už je potom Tank, tedy obrněné vozidlo, jež vydrží docela dost zásahů, a snaží se dojet až na cílové místo, kde může položit vlastní bombu, taktéž znamenající prohru.

screenshot003-nahled screenshot004-nahled

Pro celý mód jsou k dispozici čtyři mapy, a to mvm_manworks, mwm_decoy, mwm-coaltown a mvm_bigrock. Na každé mapě je navíc k dispozici speciální skříň Upgrade Station, kde si za peníze z padlých robotů můžete nakoupit upgrady pro jakékoliv zbraně, stejně jako pro sebe samého (větší odolnost proti ohni, vyšší skoky, větší rychlost pohybu…), a také naplnit nový action item, Power-Up Canteen. Pro ní je k dispozici možnost omezených kritických zásahů, chvilkové ubercharge, teleportu na respawn a většího přísunu metalu pro Engineery.

screenshot005-nahled screenshot006-nahled

Celý mód je navíc rozdělen na dva režimy. Boot Camp, což je klasické a plnohodnotné MvM s tím, že za přístup k jeho serverům neplatíte vůbec nic. Druhý režim se nazývá Mann Up, a pro jeho hraní už si musíte koupit speciální Mann Co. Ticket za 0,74 Euro. Mann Up je zvláštní tím, že je mnohem těžší než obyčejný MvM, avšak pokud splníte první misi, získáte odznak Tour of Duty Badge, a pokud splníte všech šest připravených misí, získáte i jednu ze zcela nových, velmi vzácných botkiller zbraní. Ty jsou k dispozici v několika variantách, všechny jsou přitom strange.

screenshot007-nahled

Top