Mann vs. Machine - Den první

publikováno: 14.8.2012

Update: Jak bude s největší pravděpodobností uspořádané lobby a loading screen nového Coop modu:

Původní zpráva: Dámy a pánové, žoldáci všeho druhu, s nesmírnou radostí oznamujeme, že se spekulace staly skutečností. Již 15. srpna, tedy tuto středu, nás čeká pravděpodobně nejepičtější, nejoriginálnější, nejšílenější, nejpůsobivější update všech dob, Mann vs. Machine. V něm nás čeká kooperativní mód proč šest hráčů, kteří se ujmou role Heavyho, Engineera, Soldiera, Demomana, Medica a Scouta, aby čelili hordám robotických protivníků, zčásti zpracovaných jako kopie všech hratelných tříd. Ti byli vytvořeni dnes už známým Grayem Mannem.

tf2-mvm-01

Nebudou to však ledajaké kopie, budou mít totiž i rozdílné vlastnosti. Jak lze vidět na oficiálním webu, Steel Gauntlet, kopie Heavyho, se bude ohánět ocelovými boxerkami, Demoknight, zpracovaný podle Demomana, vládne mečem a štítem, Bowman je v podstatě robotický sniper s lukem Huntsman, Minor League Scout nás zkusí omráčit baseballkou a míčkem, Quick Fix Medic zase dokáže kolegy rychle léčit, ale naštěstí není schopen ubercharge, Heavyweight Champion, tedy značně obrněný Heavy, je schopen znatelně prorazit kdejakou obranu, Uber Medic už ubercharge dokáže, a to ve značné míře, a nakonec Sydney Sniper používající pušku Sydney Sleeper.

Problémem však nemusí být jen samotní nepřátelé, ale i jejich bomby. Pokud nesestřelíte nositele bomby včas, bude se postupně upgradovat, což může mít vážné následky. Pokud se tedy vykašlete na nějaké střílení Demomanů, v první fázi obdrží všichni roboti po výbuchu dávku obranného buffu (nejspíš něco na způsob mini-kritických zásahů), druhá fáze umožní regenraci robotího zdraví, a třetí fáze dopřeje nepříteli plnohodnotné kritické zásahy, a to po celou dobu. Ani bomby však nemusí způsobit největší potíže. Na řadu mohou přijít i jacíci obří roboti, zejména Rapid Fire Soldier, jehož raketomet střílí rakety doslova jako kulomet. Deflector Heavy zase dokáže sestřelit hráčovy granáty a rakety, a pak jetu Super Scout, jenž sepohybuje extrémně rychle. A to opravdu extrémně rychle.

Sranda nebude ani se Sentry Bustery, což jsou velké bomby na nohou, které detekují jakoukoliv nebezpečnou sentry, naběhnou k ní a vybuchnou. Naštěstí chvíli trvá než bomba exploduje, takže rychle reahujcí Engineer může včas odklidit sebe i Sentry mimo dosah. No a pak je tu ještě něco neznámého, co zaručeně bude problém všech problémů, zvlášť když přijde úplně na konec. Bližší informace však neznáme. Zato známe novou mapu, Manworks. Ta představuje přímo továrnu Mann Co. na níž budou roboti zákonitě útočit.

tf2-mvm-02

Kromě těchto hutných informací jsme se dočkali také nového komiksu, sloužícího jako naprostý úvod k celému módu, a taky se v něm dozvíme, co má pořád Saxton Hale s tou gorilou. Jako vždy to není nic hezkého. A na závěr to nejlepší, epický trailer, a příslib dalších informací v příštích dvou dnech. Tak na viděnou.

Top