Spectral Halloween Special vychází již zítra

publikováno: 26.10.2012

Dámy a pánové, strašidla všeho druhu, nemrtvé bestie, je to tady. Valve konečně odhalilo čtvrtý halloweenský update s celým názvem Fourth Annual Spectral Halloween Special. Čeká nás toho opravdu dost. Zaprvé, bossem bude opravdu čaroděj Merasmus, a utkáme se s ním v zatím nespecifikované mapě pro mód King of the Hill. Merasmus má v zásobě především knihu Bombinomicon, takže bude zabíjet množstvím kouzel. Bojíme se pomyslet na to, jakými.

tf2-scream-fortress-fourth-nahled

S Merasmem se pojí i dva nové achievementy, víceméně shodné s loňským updatem. Jeden spočívá v zabití Merasma (nejspíš bude opět stačit zasadit mu jednu z posledních ran), a dostat se na Skull Island pro svoji odměnu. V tomto případě můžeme očekávat totéž jako v případě bosse Monocula. Jakmile zemře, objeví se na jeho místě portál na ostrov, a pokud na něm přežijete, čeká vás nějaká odměna. Loni to byl Bombinomicon. Co tentokrát? To se musíme nechat překvapit.

Pokud jde o notoricky známý systém spawnování a nacházení dárků, tentokrát se systém dost změnil. Už se nestane, že se objeví všem na očích a nastane závod všech hráčů. Tentokrát se dárek objeví jenom vám, bez možnosti cizího zásahu, a budetete si ho moci otevřít až budete mít čas. Čert ví, co přesně má tohle znamenat, možná se ale budou dárky objevovat přímo v ve vašem inventáři po boku dalších předmětů.

tf2-scream-fortress-fourth-01-nahled tf2-scream-fortress-fourth-02-nahled

Když už mluvíme o předmětech, nový update přidá i lektvary Magic Spells, které vám umožní očarovat nějaký item ve vašem inventáři, díky čemuž bude mít nějaký efekt. Třeba měnící se barvy, hlasy duchů nebo kroky vaší postavy za doprovodu několika plamenů. Zkrátka něco jako unusual effekty. Jestli jsme na něco extrémně zvědaví, jsou to rozhodně Magic Spells.

Halloweenu se však dočká i kooperativní Mann vs. Machine, do něhož Valve přidá mód Wave 666. Ten spočívá v odražení jedné jediné vlny, ale místo robotů budeme muset odrážet zombie. A co víc, bude jich hodně. Údajně víc jak 800. Čtete správně.

tf2-scream-fortress-fourth-03-nahled

Máme se tedy rozhodně na co těšit. Takže se připravte. Už zítra to vypukne. Valve sice uvádí jako datum vydání dnešek, 26. října, ale vzhledem k časovému posunu je nejreálnější sobotní noc našeho času. Buďte ale v klidu, halloween potrvá až do 8. listopadu, takže času na vyzkoušení všech novinek bude dost a dost.

Top